Product Details
96595305016
M 5-0.8 x 16 Philips Flat Machine Screw, Stainless Steel/Black Oxide A2-70. DIN 965 / ISO 7046-1
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
96595305016
M 5-0.8 x 16 Philips Flat Machine Screw, Stainless Steel/Black Oxide A2-70. DIN 965 / ISO 7046-1
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0052
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 16mm |
| Head Wd. | 9.2mm |
| Head Ht. | 2.5mm |
| Drive Size | # 2 |
| Thread Len. | Full Thread |