Product Details
96595303010
M 3-0.5 x 10 Philips Flat Machine Screw, Stainless Steel/Black Oxide A2-70. DIN 965 / ISO 7046-1
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
96595303010
M 3-0.5 x 10 Philips Flat Machine Screw, Stainless Steel/Black Oxide A2-70. DIN 965 / ISO 7046-1
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0012
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 10mm |
| Head Wd. | 5.6mm |
| Head Ht. | 1.65mm |
| Drive Size | # 1 |
| Thread Len. | Full Thread |