Product Details
9658404012
M 4-0.7 x 12 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Nickel Plated. DIN 965
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9658404012
M 4-0.7 x 12 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Nickel Plated. DIN 965
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0025
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 12mm |
| Head Wd. | 7.5mm |
| Head Ht. | 2.2mm |
| Drive Size | # 2 |
| Thread Len. | Full Thread |