Product Details
9658303006
M 3-0.5 x 6 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Black Zinc. DIN 965
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9658303006
M 3-0.5 x 6 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Black Zinc. DIN 965
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0008
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 6mm |
| Head Wd. | 5.6mm |
| Head Ht. | 1.65mm |
| Drive Size | # 1 |
| Thread Len. | Full Thread |