Product Details
9658002505
M 2.5-0.45 x 5 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Black Oxide. DIN 965
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9658002505
M 2.5-0.45 x 5 Philips Flat Machine Screw, Class 4.8 Black Oxide. DIN 965
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0004
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2.5 |
| Thread Pitch | 0.45 |
| Length | 5mm |
| Head Wd. | 4.7mm |
| Head Ht. | 1.5mm |
| Drive Size | # 1 |
| Thread Len. | Full Thread |