Product Details
9639612100
M12-1.75 x 100 Slotted Flat Machine Screw, Brass. DIN 963 / ISO 2009
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9639612100
M12-1.75 x 100 Slotted Flat Machine Screw, Brass. DIN 963 / ISO 2009
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.1886
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M12 |
| Thread Pitch | 1.75 |
| Length | 100mm |
| Head Wd. | 22mm |
| Head Ht. | 6mm |
| Drive Size | Full Thread |