Product Details
9639606020
M 6-1.0 x 20 Slotted Flat Machine Screw, Brass. DIN 963 / ISO 2009
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9639606020
M 6-1.0 x 20 Slotted Flat Machine Screw, Brass. DIN 963 / ISO 2009
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0103
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 20mm |
| Head Wd. | 11mm |
| Head Ht. | 3mm |
| Drive Size | Full Thread |