Product Details
92995SWC08001
M 8-1.25 Weld Nut Type C w/o Welding Point, Stainless Steel A2-70
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
92995SWC08001
M 8-1.25 Weld Nut Type C w/o Welding Point, Stainless Steel A2-70
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0072
- Slab Base Weld Nut
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Height | 8.5mm |
| Outside Dia. | 9.15mm |
| Base Dia. | 14.28mm |
| Width | 22.0mm |
| Thickness | 1.52mm |