Product Details
9299506001
M 6-1.0 Hex Weld Nut, Stainless Steel A2-70. DIN 929
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9299506001
M 6-1.0 Hex Weld Nut, Stainless Steel A2-70. DIN 929
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0051
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Head Wd. | 11mm |
| Height | 5mm |
| Pilot Dia. | 8mm |
| Pilot Ht. | 0.75mm |