Product Details
9299505001
M 5-0.8 Hex Weld Nut, Stainless Steel A2-70. DIN 929
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9299505001
M 5-0.8 Hex Weld Nut, Stainless Steel A2-70. DIN 929
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0035
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Head Wd. | 10mm |
| Height | 4mm |
| Pilot Dia. | 7mm |
| Pilot Ht. | 0.70mm |