Product Details
9298014001
M14-2.0 Hex Weld Nut, Steel Plain. DIN 929
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9298014001
M14-2.0 Hex Weld Nut, Steel Plain. DIN 929
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0470
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M14 |
| Thread Pitch | 2.0 |
| Head Wd. | 22mm |
| Height | 11mm |
| Pilot Dia. | 16.8mm |
| Pilot Ht. | 1.8mm |