Product Details
9298008001
M 8-1.25 Hex Weld Nut, Steel Plain. DIN 929
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9298008001
M 8-1.25 Hex Weld Nut, Steel Plain. DIN 929
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0117
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Head Wd. | 14mm |
| Height | 6.5mm |
| Pilot Dia. | 10.5mm |
| Pilot Ht. | 0.90mm |