Product Details
9298004001
M 4-0.7 Hex Weld Nut, Steel Plain. DIN 929
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9298004001
M 4-0.7 Hex Weld Nut, Steel Plain. DIN 929
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0011
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Head Wd. | 9mm |
| Height | 3.5mm |
| Pilot Dia. | 6mm |
| Pilot Ht. | 0.65mm |