Product Details
91295302012
M 2-0.4 x 12 Socket Head Cap Screw, Stainless Steel / Black Oxide DIN 912 / ISO 4762 / JIS B 1176
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
91295302012
M 2-0.4 x 12 Socket Head Cap Screw, Stainless Steel / Black Oxide DIN 912 / ISO 4762 / JIS B 1176
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2 |
| Thread Pitch | 0.4 |
| Length | 12mm |
| Head Wd. | 3.8mm |
| Head Ht. | 2mm |
| Drive Size | 1.5mm |
| Thread Len. | Full Thread |