Product Details
8409505020
M 5-0.8 x 20 Slotted Cheese Machine Screw, Stainless Steel A2-70. DIN 84 / ISO 1207
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
8409505020
M 5-0.8 x 20 Slotted Cheese Machine Screw, Stainless Steel A2-70. DIN 84 / ISO 1207
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0083
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 20mm |
| Head Wd. | 8.5mm |
| Head Ht. | 3.3mm |
| Thread Len. | Full Thread |