Product Details
8408102525
M 2.5-0.45 x 25 Slotted Cheese Machine Screw, Class 4.8 Steel Zinc DIN 84 / ISO 1207
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
8408102525
M 2.5-0.45 x 25 Slotted Cheese Machine Screw, Class 4.8 Steel Zinc DIN 84 / ISO 1207
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0021
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2.5 |
| Thread Pitch | 0.45 |
| Length | 25mm |
| Head Wd. | 4.5mm |
| Head Ht. | 1.8mm |
| Thread Len. | Full Thread |