Product Details
6336004001
M 4-0.7 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts, 0.4-4mm Grip Range
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
6336004001
M 4-0.7 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts, 0.4-4mm Grip Range
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 12.60mm |
| Head Wd. | 11mm |
| Head Th. | 1.2mm |
| Body Dia. | 7.9mm |
| Grip Range | 0.4~4mm |