Product Details
633539050350
1/2-13 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
633539050350
1/2-13 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0311
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 1/2" |
| Thread Pitch | 13 |
| Length | 1.300" |
| Grip Range | .200"-.350" |
| Flange Dia. | .865" |
| Hole Size | .688" |