Product Details
633539031001
5/16-18 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
633539031001
5/16-18 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0208
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 5/16" |
| Thread Pitch | 18 |
| Length | .690" |
| Grip Range | .027"-.150" |
| Flange Dia. | .685" |
| Hole Size | .531" |