Product Details
633539025260
1/4-20 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
633539025260
1/4-20 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0099
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 1/4" |
| Thread Pitch | 20 |
| Length | .680" |
| Grip Range | .165"-.260" |
| Flange Dia. | .500" |
| Hole Size | .391" |