Product Details
633539018225
#10-24 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
633539018225
#10-24 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0056
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | #10 |
| Thread Pitch | 24 |
| Length | .585" |
| Grip Range | .130"-.225" |
| Flange Dia. | .415" |
| Hole Size | .297" |