Product Details
6335312089
M12-1.75 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 5.1-8.9mm Grip Range Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
6335312089
M12-1.75 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 5.1-8.9mm Grip Range Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0576
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M12 |
| Thread Pitch | 1.75 |
| Height | 9.4mm |
| Grip Range | 5.1mm~8.9mm |
| Flange Dia. | 21.97mm |
| Body Dia. | 17.4mm |