Product Details
6335312051
M12-1.75 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 1.6-5.1mm Grip Range Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
6335312051
M12-1.75 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 1.6-5.1mm Grip Range Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0574
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M12 |
| Thread Pitch | 1.75 |
| Height | 29.21mm |
| Grip Range | 1.6mm~5.1mm |
| Flange Dia. | 21.97mm |
| Body Dia. | 17.4mm |