Product Details
6335308038
M 8-1.25 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 0.7-3.8mm Grip Range Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
6335308038
M 8-1.25 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 0.7-3.8mm Grip Range Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0212
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Height | 17.53mm |
| Grip Range | .7mm~3.8mm |
| Flange Dia. | 17.40mm |
| Body Dia. | 13.5mm |