Product Details
6335306042
M 6-1.0 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 0.7-4.2mm Grip Range Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
6335306042
M 6-1.0 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 0.7-4.2mm Grip Range Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0095
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Height | 14.73mm |
| Grip Range | .7mm~4.2mm |
| Flange Dia. | 12.7mm |
| Body Dia. | 9.9mm |