Product Details
6335304033
M 4-0.7 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 2-3mm Grip Range Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
6335304033
M 4-0.7 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 2-3mm Grip Range Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0043
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Height | 11.94mm |
| Grip Range | 2mm~3mm |
| Flange Dia. | 9.91mm |
| Body Dia. | 6.7mm |