Product Details
6335206066
M 6-1.0 Knurled Rivet Nut w/Small Flange, 4.2-6.6mm Grip Range Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
6335206066
M 6-1.0 Knurled Rivet Nut w/Small Flange, 4.2-6.6mm Grip Range Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0133
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Height | 17.27mm |
| Grip Range | 4.2mm~6.6mm |
| Flange Dia. | 11.56mm |
| Body Dia. | 9.9mm |