Product Details
6335204020
M 4-0.7 Knurled Rivet Nut w/Small Flange, 0.5-2mm Grip Range Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
6335204020
M 4-0.7 Knurled Rivet Nut w/Small Flange, 0.5-2mm Grip Range Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0039
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Height | 10.67mm |
| Grip Range | .5mm~2.0mm |
| Flange Dia. | 7.87mm |
| Body Dia. | 6.7mm |