Product Details
4669805001
M 5-0.8 Knurled Thumb Nut w/Collar, Nylon
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
4669805001
M 5-0.8 Knurled Thumb Nut w/Collar, Nylon
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Head Wd. | 16mm |
| Height | 7.5mm |
| Shoulder Dia. | 11.5mm |
| Shoulder Len. | 3.2mm |