Product Details
4668110001
M10-1.5 Knurled Thumb Nut w/Collar, Steel Zinc DIN 466
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
4668110001
M10-1.5 Knurled Thumb Nut w/Collar, Steel Zinc DIN 466
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.1940
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.50 |
| Head Wd. | 36mm |
| Height | 8mm |
| Shoulder Dia. | 20mm |
| Shoulder Len. | 15mm |