Product Details
4668106001
M 6-1.0 Knurled Thumb Nut w/Collar, Steel Zinc DIN 466
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
4668106001
M 6-1.0 Knurled Thumb Nut w/Collar, Steel Zinc DIN 466
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0529
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Head Wd. | 24mm |
| Height | 5mm |
| Shoulder Dia. | 12mm |
| Shoulder Len. | 10mm |