Product Details
4668004001
M 4-0.7 Knurled Thumb Nut w/Collar, Steel Plain. DIN 466
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
4668004001
M 4-0.7 Knurled Thumb Nut w/Collar, Steel Plain. DIN 466
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0159
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Head Wd. | 16mm |
| Height | 3.5mm |
| Shoulder Dia. | 8mm |
| Shoulder Len. | 6mm |