Product Details
4649503012
M 3-0.5 x 12 Knurled Thumb Screw, Stainless Steel A2. DIN 464
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
4649503012
M 3-0.5 x 12 Knurled Thumb Screw, Stainless Steel A2. DIN 464
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0085
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 12mm |
| Head Wd. | 12mm |
| Head Ht. | 2.5mm |
| Shoulder Dia. | 6mm |
| Shoulder Len. | 3.2mm |
| Thread Len. | Full Thread |