Product Details
3169508030
M 8-1.25 x 30 Wing Screw-American Type, Stainless Steel A2-70. DIN 316
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
3169508030
M 8-1.25 x 30 Wing Screw-American Type, Stainless Steel A2-70. DIN 316
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0661
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 30mm |
| Wing Span | 31mm |
| Wing Height | 14.8mm |
| Thread Len. | Full Thread |