Product Details
1187905014
M 5-0.8 x 14 Philips Ind Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and SLW, HRB97 Yellow Zinc JIS B 1187 B.
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1187905014
M 5-0.8 x 14 Philips Ind Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and SLW, HRB97 Yellow Zinc JIS B 1187 B.
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0077
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 14mm |
| Head Wd. | 8mm |
| Head Ht. | 3.5mm |
| Drive Size | # 2 |
| Washer Dia. | 12mm |
| Thread Len. | Full Thread |