Product Details
1187904030
M 4-0.7 x 30 Philips Ind Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and SLW, HRB97 Yellow Zinc JIS B 1187 B.
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1187904030
M 4-0.7 x 30 Philips Ind Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and SLW, HRB97 Yellow Zinc JIS B 1187 B.
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0073
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 30mm |
| Head Wd. | 7mm |
| Head Ht. | 2.8mm |
| Drive Size | # 2 |
| Washer Dia. | 9mm |
| Thread Len. | Full Thread |