Product Details
1187903006
M 3-0.5 x 6 Phil Ind Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and SLW, HRB95 Yellow Zinc JIS B 1187 B
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1187903006
M 3-0.5 x 6 Phil Ind Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and SLW, HRB95 Yellow Zinc JIS B 1187 B
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0016
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 6mm |
| Head Wd. | 6mm |
| Head Ht. | 2mm |
| Drive Size | # 2 |
| Washer Dia. | 7mm |
| Thread Len. | Full Thread |