Product Details
1187204025
M 4-0.7 x 25 Phil Ind Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and SLW, Class 8.8 Yellow Zinc JIS B 1187 B
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1187204025
M 4-0.7 x 25 Phil Ind Hex Head SEMS Screw w/Flat Washer and SLW, Class 8.8 Yellow Zinc JIS B 1187 B
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0067
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 25mm |
| Head Wd. | 7mm |
| Head Ht. | 2.8mm |
| Drive Size | # 2 |
| Washer Dia. | 9mm |
| Thread Len. | Full Thread |