Product Details
10715017025
M 1.7-0.35 x 2.5 Philips Pan Machine Screw, Precision Hardened Stainless Steel A2 JCIS 1070 Type 1
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
10715017025
M 1.7-0.35 x 2.5 Philips Pan Machine Screw, Precision Hardened Stainless Steel A2 JCIS 1070 Type 1
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0009
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 1.7 |
| Thread Pitch | 0.35 |
| Length | 2.5mm |
| Head Wd. | 2.5mm |
| Head Ht. | .5mm |
| Drive Size | # 0 |
| Thread Len. | Type 1 |
| Full Thread | |