Product Details
1071302608
M 2.6-0.45 x 8 Philips Pan Head Machine Screw, Steel Black Zinc JCIS 1070
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1071302608
M 2.6-0.45 x 8 Philips Pan Head Machine Screw, Steel Black Zinc JCIS 1070
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0006
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2.6 |
| Thread Pitch | 0.45 |
| Length | 8mm |
| Head Wd. | 4mm |
| Head Ht. | .8mm |
| Drive Size | # 0 |
| Thread Len. | Full Thread |