Product Details
9659710050
M10-1.5 x 50 Philips Flat Machine Screw, Stainless Steel A4-70. DIN 965
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9659710050
M10-1.5 x 50 Philips Flat Machine Screw, Stainless Steel A4-70. DIN 965
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0554
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.50 |
| Length | 50mm |
| Head Wd. | 18mm |
| Head Ht. | 5mm |
| Drive Size | # 4 |
| Thread Len. | Full Thread |