Product Details
9649506030
M 6-1.0 x 30 Slotted Oval Machine Screw, Stainless Steel A2-70. DIN 964 / ISO 2010
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9649506030
M 6-1.0 x 30 Slotted Oval Machine Screw, Stainless Steel A2-70. DIN 964 / ISO 2010
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0144
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 30mm |
| Head Wd. | 11mm |
| Head Ht. | 4.5mm |
| Drive Size | Full Thread |