Product Details
9649505016
M 5-0.8 x 16 Slotted Oval Machine Screw, Stainless Steel A2-70. DIN 964 / ISO 2010
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
9649505016
M 5-0.8 x 16 Slotted Oval Machine Screw, Stainless Steel A2-70. DIN 964 / ISO 2010
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0060
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 16mm |
| Head Wd. | 9.2mm |
| Head Ht. | 3.75mm |
| Drive Size | Full Thread |