Product Details
9639603040
M 3-0.5 x 40 Slotted Flat Machine Screw, Brass. DIN 963 / ISO 2009
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9639603040
M 3-0.5 x 40 Slotted Flat Machine Screw, Brass. DIN 963 / ISO 2009
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0045
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 40mm |
| Head Wd. | 5.6mm |
| Head Ht. | 1.65mm |
| Drive Size | Full Thread |