Product Details
92995SWC05001
M 5-0.8 Weld Nut Type C w/o Welding Point, Stainless Steel A2-70
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
92995SWC05001
M 5-0.8 Weld Nut Type C w/o Welding Point, Stainless Steel A2-70
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0050
- Slab Base Weld Nut
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Height | 7.5mm |
| Outside Dia. | 6.5mm |
| Base Dia. | 12.7mm |
| Width | 19.1mm |
| Thickness | .97mm |