Product Details
92995SWC04001
M 4-0.7 Weld Nut Type C w/o Welding Point, Stainless Steel A2-70
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
92995SWC04001
M 4-0.7 Weld Nut Type C w/o Welding Point, Stainless Steel A2-70
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0026
- Slab Base Weld Nut
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Height | 6.0mm |
| Outside Dia. | 5.3mm |
| Base Dia. | 12.7mm |
| Width | 17.0mm |
| Thickness | .97mm |