Product Details
9299504001
M 4-0.7 Hex Weld Nut, Stainless Steel A2-70. DIN 929
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9299504001
M 4-0.7 Hex Weld Nut, Stainless Steel A2-70. DIN 929
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0026
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Head Wd. | 9mm |
| Height | 3.5mm |
| Pilot Dia. | 6mm |
| Pilot Ht. | 0.65mm |