Product Details
9298012001
M12-1.75 Hex Weld Nut, Steel Plain. DIN 929
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9298012001
M12-1.75 Hex Weld Nut, Steel Plain. DIN 929
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0302
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M12 |
| Thread Pitch | 1.75 |
| Head Wd. | 19mm |
| Height | 10mm |
| Pilot Dia. | 14.8mm |
| Pilot Ht. | 1.4mm |