Product Details
9298010001
M10-1.5 Hex Weld Nut, Steel Plain. DIN 929
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
9298010001
M10-1.5 Hex Weld Nut, Steel Plain. DIN 929
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0211
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.50 |
| Head Wd. | 17mm |
| Height | 8mm |
| Pilot Dia. | 12.5mm |
| Pilot Ht. | 1.15mm |