Product Details
8509506025
M 6-1.0 x 25 Slotted Pan Machine Screw, Stainless Steel A2-70 DIN 85 / ISO 1580
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
8509506025
M 6-1.0 x 25 Slotted Pan Machine Screw, Stainless Steel A2-70 DIN 85 / ISO 1580
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0155
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 25mm |
| Head Wd. | 12mm |
| Head Ht. | 3.6mm |
| Thread Len. | Full Thread |